nav vajadzīgs ne c.lf.lv celteka.lf.lv www.celteka.lv
sākums | SLUDINĀJUMI | tuss | AL KLUBS | info | projekti | saites | pierakstīšanās| maršruti
             Vārds: Parole: ?

Wap versija: celteka.lv/wml/                Dzīvot ir labi, bet dzīvot zaļi - vēl labāk!   

Kultūrvēsturiskie
un dabas objekti
(materiāls sakārtots pa rajoniem un pagastiem)

www.autodoc.lv

English-Latvian translations
Angļu-Latviešu tulkojumi

Pasākumi, notikumi, jaunumi
Meklēt *pagastu
Jaunākie maršruti
- AddRyLXQAubACkvZ
- xFpcwleueXjKyjy
- gxtNeIwuESOkvOMEpS
- cMfVqNfkIVy
- OoTUzIYmboevIpvLt


Nosaki savas upes tīrības pakāpi
Urtānu projektā!

Ceļtekas maršruti

Izraudzītais maršruts:

Loks pa Alūksnes augstieni Caur Api iespējams veikt vienas dienas ekskursijas maršrutu, kurā ietvertas skaistākās Alūksnes rajona vietas. Protams, daudz labāk un pamatīgāk iepazīt šo pusi var, ja atbrauc vismaz uz divām dienām. Apraksts no izdevuma "Apes tūrisma ziņas". Maršruta gids: Astra Binde, tel. 4322272,9439207, e-pasts apeinfo@navigator.lv. Piedāvājam arī Vaidavas takas:Raganu taku, dižvītola taku, kā arī vides interpretācijas vides gida vadībā.
Nosaukums apraksts Apskates objekts Var uz Piezīmes
Gaujiena un Zvārtava Iesakām ceļojumu sākt, no Vidzemes šosejas vispirms iegriežoties Gaujienā un Zvārtavā. Tad, pa ceļam apskatot lielogu dzērveņu audzētavu un uz Trapeni aizvijošos lapegļu aleju Līzespastā, sasniegsiet Api. Stundas laikā gida pavadībā var paspēt pabūt pie vairākiem ievērojamiem Apes dabas un vēstures objektiem un turpināt ceļu Veclaicenes virzienā. Noteikti ir vērts piestāt pie Grūbes ūdenskrituma. Ceļš vijas augstāk un augstāk – iebraucam Alūksnes augstienē… Iegriežoties Jaunlaicenē, var apskatīt muižas ēkas, parku. Pagasta muzejs glabā etnogrāfiskas vērtības. Opekalna luterāņu baznīca ir visaugstāk virs jūras līmeņa uzbūvētā baznīca Latvijā. Turpat netālu atrodas E. Glika dibinātās pirmās skolas vieta šajā novadā.
2 Romeškalna muižā esošajā Veclaicenes pamatskolā ir interesants novadpētniecības muzejs. Netālu – Zīmju akmens. Pāri Sauleskalnam pārbraucot, tālumā jau redzama Igaunija. Tad jāiegriežas Kornetos, kur acis priecē ezeru virkne, bet no Drusku pilskalna var saskatīt pat Baltijas augstāko kalnu – Munameģi. Iespējams makšķerēt un pavizināties ar laivām, vai apmeklēt Vides veselības saimniecību „Mauriņi”, kur ir mini –zoodārzs, pirtiņa un omulīga piknika vieta.
3 Ceļojumu turpinot uz Alūksni, var braukt vai nu gar Dēliņkalnu, vai gar Ziemeru muižu. No Alūksnes ievērojamākajiem objektiem noteikti būtu apskatāmi Tempļakalns, Pilssala Alūksnes ezerā, Pils parks ar mazās arhitektūras formām. Gaujienas " Vārpu" lapegļu aleja Ceļotājiem ir plaša izvēle, kur iegriezties: Novadpētniecības un mākslas muzejā, Vides labirintā, Luterāņu vai katoļu baznīcās, Bībeles muzejā…Bet varbūt apciemot Tautas mākslas studiju, keramiķi vai metālkalēju?
4 Tālāko maršruta posmu var plānot, pieskaņojoties šaursliežu dzelzceļa Alūksne – Gulbene vilcienu kustībai. (Lielākām grupām vēlams iepriekš pieteikties). Tad jums būs iespēja izbaudīt romantisku braucienu bānītī. Izkāpjot pēc dažām pieturām, iespējams maršrutā iekļaut V.Ķirpa Ates dzirnavu brīvdabas muzeju. Ar to arī loks noslēdzas, atgriežoties uz Vidzemes šosejas vai turpinot ceļu pēc saviem ieskatiem, (piemēram, apciemojot teiksmaino Stāmerienu…)

 

---------------------------------
© S.o. "Ceļteka"

Ziedojumi
Gribi arī savu lapu šeit? Zvani 29429518

Piedāvājam ievietot informāciju par dažādām tūrisma un atpūtas vietām, naktsmītnēm, ēstuvēm.
Interesēties
Programmēšana un dizains - Veidojam mājas lapas, logo, programmējam datubāzes un lietojumprogrammas.
English-Latvian freelance translator | Tulkojumi no angļu valodas | Paaugstināt Jūsu lapas reitingu meklētājos